Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


start

Dokumentační portál české komunity Evergreenu

Evergreen je knihovní systém s otevřeným zdrojovým kódem. Je zpřístupněn pod licencí GNU General Public License. Jde o moderní robustní knihovní software, který je primárně určen pro provozování katalogu většího počtu knihoven (i nezávislých) v rámci jedné instalace. Evergreen vznikl v roce 2006 v USA pro veřejné knihovny ve státě Georgia; v současné době Evergreen používá přes 1200 veřejných i odborných či akademických knihoven v USA, Kanadě, Gruzii, Nizozemí, České republice i jinde.

(Portál je průběžně doplňován.)


Aktuálně

Seminář Evergreen v českých knihovních 2017

9. října 2017 se v prostorách školícího centra Národní knihovny ČR konal již pátý ročník semináře Evergreen v Českých knihovnách.

České obálky knih jsou v oficiální distribuci Evergreenu

Rozšíření Evergreenu pro připojení k obohacení obsahu pomocí služby Obálky Knih http://www.obalkyknih.cz/ bylo úspěšně akceptováno do verze 2.12, která byla zveřejněna 23. března 2017.

Podpora pro zobrazování přidaného obsahu ze severu Obalkyknih.cz byla vytvořena díky dotační podpoře v programu VISK 3 2016

Jak vypadá zobrazení přidaného obsahu v Evergreenu můžete vidět v praxi ve SPOlečném Katalogu Evergreen na adrese http://spok.jabok.cuni.cz, případně v samostatných katalozích zapojených knihoven.  

Obsahy, anotace a hodnocení se zobrazují v rozbalovací liště „Doplňující informace k obsahu“ ve spodní části záznamu (podrobnosti najdete v nápovědě ke katalogu).

Dokumentace k implementaci podpory přidaného obsahu ze serveru Obalkyknih.cz do starších verzí (2.10, 2.11)


O portálu Evergreen DokuWiki

Portál obsahuje

  • překlady manuálů zahraničních knihoven doplněné o specifika, a zkušenosti z české praxe;
  • dokumentaci a zdroje vzniklé v Knihovně Jabok.
  • Odkazy na zahraniční dokumentaci
  • Informace o české komunitě Evergreenu (informace o knihovnách, seminářích, projektech apod.)

Pro tvorbu českých manuálů byla zčásti využita zahraniční dokumentace. Jedná se především o tyto zdroje:

Další informace: DokuWiki jako nástroj spolupráce (informace o portálu Evergreen DokuWiki na semináře Evergreen v českých knihovnách 2015)

Chcete přispět k tvorbě dokumentace?

Portál je v současné době přístupný komukoliv pro čtení. Editovat obsah mohou přihlášení uživatelé. Knihovnám, které používají Evergreen, můžeme také vytvořit zvláštní prostor pro jejich interní dokumentaci .

Máte-li zájem o vytvoření vlastního prostoru pro Vaši knihovnu na tomto portále nebo chcete-li přispět k tvorbě nebo úpravám dokumentace, prosím, napište nám (viz kontakt). Spolupracovníci jsou vítáni :-).

Kontakt

Eva Cerniňáková - Knihovna Jabok

Portál Evergreen DokuWiki vznikl v rámci projektu Rozvoj a zkvalitnění online služeb Knihovny Jabok s využitím knihovního softwaru Evergreen podpořeného z dotace VISK3/2012.

/var/www/eg-wiki/data/pages/start.txt · Poslední úprava: 2017/10/16 09:28 autor: ece